null

BNP Paribas Poland Open otwarty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pięć osób stoi na korcie tenisowym, za siatką

Dziś na kortach Legia Tenis & Golf rozpoczął się Turniej WTA 250 organizowany w naszym kraju jako jedyny turniej tej rangi. Na całym świecie jest tylko 30 turniejów tej rangi.

Na korcie zmierzą się 32 zawodniczki w singlu, a w deblu 16 par. Wśród nich numer 1 światowego tenisa Iga Świątek. Warszawa jest miastem-gospodarzem turnieju.

Co to będą za emocje! Przeżyjmy je razem – zachęca wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. – Turniejowi towarzyszyć będzie Warszawska Strefa Turniejowa w Parku Agrykola, która będzie działać od piątku do niedzieli. Będzie można tam obejrzeć decydujące mecze turnieju, ale nie tylko. Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że to tenisowe święto i obecność Igi Świątek będzie inspiracją dla najmłodszych warszawianek i warszawiaków do aktywności.

Otwarcie Warszawskiej Strefy Turniejowej zaplanowano na piątek o 11:00. Stanie w niej 500 leżaków, z których na dwóch ekranach będzie można oglądać decydujące spotkania. Oprócz tego najmłodsi mieszkańcy będą mogli obejrzeć bajki lub wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tenisowych. Dla dorosłych pomiędzy transmisjami zaplanowano filmy o tematyce sportowej oraz zajęcia sportowe z instruktorkami i instruktorami.

Będzie też strefa wypoczynkowa, gastronomiczna i imprezowa. Sportowy piknik potrwa do godziny 23:00 w niedzielę.