null

Bliżej natury bez wychodzenia z domu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bliżej natury bez wychodzenia z domu
Bliżej natury bez wychodzenia z domu

Filmy z egzotycznymi zwierzętami, internetowe lekcje pełne zoologicznych ciekawostek i audycje o miejskich lasach – mieszkańcy mogą poznać bliżej przyrodę pozostając w domu. Materiały dla dzieci i dorosłych publikowane są na profilach warszawskiego zoo i Lasów Miejskich-Warszawa.

#ZOOstańwdomu – ZOObaczonline
Choć ogród zoologiczny jest zamknięty dla zwiedzających, to pracownicy cały czas opiekują się zwierzętami. Co takiego robią w pracy? Jak się czują podopieczni zoo? Codziennie, o godz. 14.00 na fanpage’u Warszawskie ZOO publikowane są krótkie filmy opiekunów słoni, hipopotamów, żyraf i innych zwierzaków. Z kolei kilkuminutowe lekcje z zoologicznymi ciekawostkami udostępniane są na profilu ZOO Edukacja - Warszawskie ZOO –  co wtorek o godz. 12.00  dla najmłodszych i co czwartek, o godz. 12.00 dla dorosłych. Wolontariusze placówki również zamieszczają zagadki dla najmłodszych, a w poniedziałki i piątki o godzinie 9.00 wyjaśniają, jak środowisko naturalne wpływa na wygląd zwierząt – materiały cyklu „Dlaczego tak wyglądam?” dostępne są tutaj.

Leśna edukacja
Mieszkańcy mogą się wybrać na wirtualną wycieczkę do Lasu Kabackiego słuchając audycji dostępnej tutaj. Można posłuchać także rozmowy o największym zwartym kompleksie leśnym w stolicy, która jest opublikowana tutaj. Co jedzą sikory? Czy w stolicy można spotkać zające? Jak wygląda kąpiel błotna dzików? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o dzikiej przyrodzie w stolicy miłośnicy natury mogą zdobyć oglądając filmy „Z kamerą wśród zwierząt”. Przyrodnicze ciekawostki znajdują się także na fanpage’u Lasów Miejskich-Warszawa.

Z kolei dla najmłodszych odwiedzających stołeczne lasy przygotowane zostały „Zasady zachowania w lesie”- to kompendium wiedzy o tym, jak się prawidłowo ubrać do lasu, jak poruszać się po nim bezpiecznie i co można w nim robić, a jakie zachowania są nieodpowiednie.

Trzymaj dystans
Apelujemy do mieszkańców o rozważne spędzanie czasu poza domem – wspólne spotkania w lesie czy parku, ogniska czy grupowe treningi nie są teraz wskazane. W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa przy plenerowych siłowniach i placach zabaw w stolicy pojawiają się apele o niekorzystanie z obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Mieszkańcy w czasie epidemii nie powinni organizować ognisk na polach w Lesie Kabackim ani w Lesie Młociny. Niewskazane jest także korzystanie z miejsc do grillowania nad Wisłą czy w parkach. Unikajmy skupisk ludzi oraz zachowujmy odpowiednią odległość podczas spacerów (min. 1-1,5m).
Informacje o działaniach Warszawy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na: www.um.warszawa.pl/koronawirus

badz_ostrozny_trzymaj_dystans.png

Załączniki: