null

Biegnij Warszawo, maszeruj i kibicuj!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa biegaczy w białych koszulkach z numerami startowymi w biegu ulicznym

Blisko 10 tysięcy aktywnych warszawianek i warszawiaków weźmie udział w niedzielę w zawodach Biegnij Warszawo. Połowa z nich to biegacze, którzy pokonają 10-kilometrową trasę. Pozostali wezmą udział w 5-kilometrowym marszu.

Jednobarwny strumień

Impreza odbywa się po raz 14. To niezwykle widowiskowy bieg – uczestnicy biegną w identycznych koszulkach, więc fala biegaczy wygląda jak jednobarwny strumień. Tegoroczne koszulki będą białe.

Na tegoroczny bieg zapisało się 5,2 tys. osób. Dodatkowo 4,3 tys. osób wystartuje na 5-kilometrowej trasie „Maszeruję – Kibicuję”. To dwa razy więcej niż w ubiegłorocznej edycji, kiedy biegło 2,5 tys. osób i 2 tys. maszerowało. We wszystkich dotychczasowych edycjach biegu na mecie zameldowało się aż 112 tys. osób.

Organizatorem biegu jest Klub Biegacza Sporting. Imprezę współfinansuje stołeczny Ratusz.

Trasa biegu i zmiany w ruchu

Uczestnicy „Biegnij Warszawo” wystartują w niedzielę o godz. 12.00. Drogi na trasie biegu będą wyłączone z ruchu w godz. 11.00-14.00. Biegacze będą poruszali się ulicami: Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Al. Jerozolimskie i most Poniatowskiego, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte jezdnia w kierunku Pragi-Północ na odcinku Zwycięzców - Okrzei; jezdnia w stronę Wawra będzie cały czas czynna), Zamoście (biegacze zawrócą na wysokości ul. Sokolej, ulica będzie zamknięta także od strony ul. Zamoyskiego), most Świętokrzyski, Zajęcza, Dobra, Tamka, Kruczkowskiego, Rozbrat (będą całkowicie zamknięte), Łazienkowska.

O godz. 12.25 z ul. Szwoleżerów wystartuje marsz „Maszeruję-Kibicuję”. Jego uczestnicy pokonają pięciokilometrową trasę poprowadzoną ulicami: Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Książęca, Rozbrat, Myśliwiecka, Kusocińskiego. Podobnie, jak w przypadku „Biegnij Warszawo” ulice na trasie marszu będą zamknięte w godz. 11.00-14.00.

Objazdy dla autobusów

W związku z przygotowaniami do imprezy już od sobotniego wieczora zamknięta będzie ul. Łazienkowska, a w niedzielę rano wyłączony z ruchu zostanie także fragment ul. Czerniakowskiej. Jednakże kluczowe ograniczenia w ruchu zostaną wprowadzone w godz. 11.00-14.00. Wówczas dla ruchu zostanie zamknięta część ulic na Ujazdowie, Solcu, Kamionku i Powiślu. Na objazdy skierowanych będzie szereg linii autobusowych Warszawskiego Transportu Publicznego. Pełne informacje dotyczące zmian drogowych, wprowadzonych w związku z organizacją biegu, można znaleźć na miejskim portalu Infoulice.