null

Biegaj i poznaj warszawskie lasy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Las, pod drzewami zielony mech. Poprzez konary drzew przebija się słońce. Na zdjęciu logotyp, napis: Leśna triada biegowa
Leśna Triada Biegowa – Szlak wiosny. Sobota, 2 kwietnia, w Lesie Kabackim. | Autor: UM Warszawa

Rusza nowy cykl trzech bezpłatnych imprez biegowych - Leśna Triada Biegowa. To połączenie sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w kwietniu w Lesie Kabackim.

Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wszystkich, którzy kochają sport oraz przyrodę albo po prostu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Teraz chcemy otworzyć się na kolejne wyzwania i zaprezentować leśną stronę naszego miasta. Inicjatywa Lasów Miejskich i Aktywnej Warszawy to modelowy przykład korzyści, jakie może przynieść mieszkańcom współpraca miejskich jednostek – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Pierwsza impreza Leśnej Triady – Szlak wiosny odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, w Lesie Kabackim. Drugą Szlak nadchodzącego lata zaplanowano na 4 czerwca w Lesie Sobieskiego, a trzecią Szlak nadchodzącej jesieni na 17 września w Lesie Bielańskim.

Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Warszawa to miasto, które całą dobę tętni życiem i które się nigdy nie zatrzymuje. Leśna Triada Biegowa ma pokazać mieszkańcom jego spokojniejsze oblicze. Na terenie Warszawy znajduje się wiele pięknych, zielonych terenów, przynoszących relaks i ukojenie. Zapraszamy do ich odkrycia i szerszego poznania. Czekamy na każdego z Was! – zaprasza do udziału Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów online, bądź w Biurze Zawodów, które będzie otwarte w dniu każdej z imprez przed jej rozpoczęciem.

Każdy z biegów zostanie zorganizowany w reżimie sanitarnym i zgodnie z aktualnymi przepisami.

Las, pod drzewami zielony mech. Poprzez konary drzew przebija się słońce. Na zdjęciu logotyp, napis: Leśna triada biegowa