null

Bieg z Mikołajem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biegnące osoby podczas zimowego biegu.

Czy Mikołaj potrafi przebiec 5 km? Dowiemy się podczas niedzielnego „Biegu z Mikołajem” w Lesie Kabackim

Podczas zawodów dorośli i młodzież wystartują na dystansie 5 km, a dzieci na 500 i 1000 m. Poza tym zaplanowano spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Bieg organizują wspólnie dwie miejskie jednostki – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa we współpracy z warszawskimi Lasami Miejskimi. W tej samej formule organizowany był wcześniej projekt biegowo-edukacyjny „Leśna Triada Biegowa”.

Podczas rozgrywanej w tym roku Leśnej Triady Biegowej zobaczyliśmy setki warszawianek i warszawiaków, którzy najbardziej cieszą się aktywnością w otoczeniu przyrody. Wiosną i latem można było wylegiwać się z przyjemnością podczas towarzyszących biegom pikników. Teraz bieganie może nam się pomóc rozgrzać – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Pokażmy, że „my się zimy nie boimy”. Surowa pogoda to nie wymówka, pozostańmy aktywni również przez zimowe miesiące.

„Bieg z Mikołajem” odbędzie się 5 grudnia br. w Lesie Kabackim, a sercem zawodów będzie Centrum Edukacji Przyrodniczej - Leśnej Lasów Miejskich - Warszawa mieszczące się przy ul. Rydzowej 1 A.

Udział w „Biegu z Mikołajem” jest bezpłatny. Uczestników biegu na 5 km obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów online. W tej chwili pula 400 miejsc jest wyczerpana! Jednak organizatorzy apelują by osoby, które rezygnują ze startu, odwoływały rezerwację – wtedy wolne miejsce pojawia się w systemie. Ostateczne zapisy będą też możliwe w biurze zawodów na miejscu – o ile ktoś zwolni miejsce.