null

Bieg Powstania Warszawskiego – zmiany w ruchu i komunikacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bieg Powstania Warszawskiego spowoduje zmiany w ruchu | Autor: Urząd Miasta Warszawy

Zbliża się 31. edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Sportowców, którzy będą chcieli uczcić pamięć uczestników tamtych walk, będzie można zobaczyć na głównych ulicach Śródmieścia. W związku z organizacją wydarzenia, 30 lipca zostaną wprowadzone zmiany w ruchu.

Trasa Biegu Powstania Warszawskiego powiązana jest ściśle z symbolicznymi dla tego wydarzenia miejscami. Start zmagań zlokalizowany został na pl. Krasińskich, w sąsiedztwie pomnika Powstania Warszawskiego, a meta – na ul. Konwiktorskiej. To tam w sierpniu 1944 r. toczyły się ciężkie walki.

Biegacze mieli do wyboru dwie trasy – 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy na dłuższym dystansie pobiegną ulicami: Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera, pl. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Rozbrat, Górnośląską, Solec, Wioślarską, Ludną, Solec, Dobrą, Karową, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie do ul. Sanguszki i mety zlokalizowanej nieopodal stadionu Polonii.

W związku z organizacją startu plac Krasińskich będzie zamknięty dla ruchu od godz. 17:00 do 23:00. Natomiast ul. Konwiktorska zostanie wyłączona z ruchu od godz. 18:00 do 2:00. O godz. 18:00 zamknięta zostanie również ul. Sanguszki. Ruch powróci na nią około godz. 23:00. Zarówno na placu Krasińskich, jak i na ul. Konwiktorskiej, przez całą sobotę, 30 lipca, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Na pozostałych ulicach na trasie biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch zostanie wstrzymany od około godz. 20:00. Wyjątek stanowi ul. Rozbrat, którą organizatorzy zawodów zamkną o godz. 21:00. Ulice będą sukcesywnie otwierane po opuszczeniu przez ostatnich zawodników. Ruch będzie stopniowo dopuszczany od ok. godz. 21:30 (rejon ul. Miodowej) do 23:00

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do imprezy oraz pokonywaniem przez biegaczy kolejnych odcinków tras – od ok. godz. 16:00 do końca kursowania – autobusy linii: 100, 106, 107, 108, 109, 111, 116, 118, 127, 128, 155, 159, 162, 166, 175, 178, 180, 185, 222, 503 i 518 będą kierowane na trasy objazdowe. Szczegółowy opis zmian znajduje się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zachodnia jezdnia Wisłostrady (w kierunku Mokotowa) zostanie zamknięta na odcinku od ul. Krasińskiego do Górnośląskiej. Wyłączony fragment będzie można objechać, jadąc ulicami: Trasa AK – al. Prymasa Tysiąclecia – Al. Jerozolimskie – „Grzymały” Sokołowskiego – Wawelska – Trasa Łazienkowska. Ominięcie trasy biegu będzie możliwe także ulicami: Krasińskiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego – Trasą Łazienkowską. Objazd dla zamkniętych ulic Bonifraterskiej, pl. Krasińskich i Miodowej przebiegać będzie ulicami: Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska. Rejon Powiśla będzie miał możliwość obsługi komunikacyjnej ulicą Książęcą, a także Zajęczą, Topiel i Tamką.

Więcej informacji o 31. Biegu Powstania Warszawskiego można znaleźć na stronie biegpowstaniawarszawskiego.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.