null

Białołęcki Bieg Wolności i zmiany w ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Jacek Deneka / materiały prasowe

Ostatnia odsłona tegorocznej „Białołęckiej Triady Biegowej” już w najbliższą niedzielę 11 grudnia. Rywalizacja w „Białołęckim Biegu Wolności” rozpocznie się o godz. 12.13. Zawodnicy trzykrotnie pokonają ponad czterokilometrową trasę w okolicach Zakładu Karnego i Aresztu Śledczego przy ul. Ciupagi. W czasie zmagań okoliczne ulice będą czasowo zamykane dla ruchu.

„Białołęcki Bieg Wolności” upamiętnia kolejną rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i internowania opozycjonistów w areszcie przy ul. Ciupagi. To właśnie na tej ulicy zlokalizowany będzie start i meta zmagań. Z tego powodu w niedzielę, od godz. 12:00 do 14:15, droga ta będzie zamknięta dla ruchu.

Pozostałe ulice będą zamykane od godz. 12.10 i sukcesywnie otwierane, po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Trasa prowadzi ulicami: Ornecką (zamknięta w godz. 12:10-13:20), Szklarniową, Borecką, Łosia, Smugową (nieprzejezdne w ramowych godzinach 12:15-13:30), Jeżową, ponownie Borecką i Waligóry do Zegarynki, Cieślewskich i Ciupagi (zamknięte w ramowych godz. 12:20-13:55). Czasowo zamykane będą również wloty ulic dojazdowych łączących się bezpośrednio z trasą biegu.

Na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach, tj. u zbiegu ulic Zegarynki, Cieślewskich i Ciupagi oraz Cieślewskich i Orneckiej, ruch będzie prowadzony wahadłowo przez policję.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Autobusy linii 152 będą kursowały swoją podstawową trasą, wprowadzone zostaną jednak zmiany przystankowe obok pętli Białołęka Dworska. Jadąc w stronę os. Derby, autobusy zatrzymają się na tymczasowym przystanku, zlokalizowanym przed skrzyżowaniem z ul. Waligóry. Z kolei dla autobusów jadących w stronę Tarchomina, przystanek Białołęka Dworska nie będzie obowiązywał.

Szczegółową mapę trasy i godziny otwarcia zamkniętych ulic można znaleźć na stronie biegu.

Organizatorem wydarzenia jest dzielnica Białołęka oraz Fundacja Run Vegan.

Zobacz galerię (2 zdjęć)