null

Bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorczych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Powirzechnia biurowa z szarą wykładziną podłogową na której stoją puste białe z krzesłami biurowymi w kolorze zielonym
Biurka do wynajęcia w Centrum Przedsiębiorczości Smolna

Dobiega końca tegoroczna edycja miejskiego programu doradczego dla przedsiębiorczych Academy_Smolna#2022. Ostatni webinar „Jak rozmawiać z inwestorami” odbędzie się w najbliższy poniedziałek 12 grudnia o godz.18:00 w formule online.

Na spotkanie można zapisać za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna: biznes.um.warszawa.pl lub startupacademy.pl/academy-smolna. Udział jest bezpłatny.

Jak działa Academy_Smolna#2022?

Academy_Smolna#2022 pozwala udoskonalać kompetencje przedsiębiorcze osobom, które chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą i wdrażać w życie pomysły biznesowe. Oferuje wsparcie wyspecjalizowanych doradców, indywidualne konsultacje pod okiem ekspertów i praktyków biznesu oraz mentoring biznesowy dla wybranych startupów. Program prowadzi Warszawa we współpracy ze  Startup Academy.

Do tej pory:

 • z programu skorzystało ponad 350 osób,
 • zrealizowano 600 godzin doradztwa,
 • przeprowadzono 100 godzin indywidualnego mentoringu.

Uczestnicy poszerzali swoje wiadomości z zakresu:

 • prawa (m.in. umowy o pracę, najem, umowa inwestycyjna, RODO, kwestie prawne w spółce z o.o., prawa autorskie, rejestracja znaku towarowego);
 • księgowości (m.in. Polski Ład, rodzaje spółek, formalności związane z założeniem działalności gospodarczej, VAT, koszty i zyski związane z prowadzeniem działalności, podatki, kody pkd);
 • prowadzenia biznesu (m.in. marketing sklepu e-commerce, pomysły na biznes, rozwój biznesu, jak radzić sobie z konkurencją w branży, jak znaleźć finansowanie)

Przedstawiciele 10 wybranych firm uczestniczyli w programie monitoringowym. Spotykali się z mentorami i dopracowywali swoje pomysły na biznes.

Dodatkowo w związku z wojną w Ukrainie i napływem uchodźców uruchomiono dla nich konsultacje w języku ukraińskim, które obejmowały sprawy związane m.in. z:

 • ogólnymi warunkami prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
 • opracowaniem biznes planu
 • podatkami
 • finansowaniem działalności
 • zagadnieniami prawnymi dotyczącymi prowadzenia szkoleń i własności intelektualnej.

Musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości związanej z wojną w Ukrainie. W ramach programu udzielamy wsparcia wszystkim firmom i osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą albo rozwijać ją w Warszawie, dlatego chcieliśmy także pomóc naszym gościom z Ukrainy. Cieszy nas, że program Academy_Smolna po raz kolejny cieszy się tak dużym zainteresowaniem – podkreśla Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Realizujemy programy dla startupów w całej Polsce, ale nigdzie nie spotkaliśmy się z tak kompleksowym i otwartym oraz bezpłatnym programem wspierającym przedsiębiorczość w regionie, jak Academy_Smolna, który od lat organizuje warszawski samorząd – mówi Karolina Piotrowska, członkini zarządu Startup Academy.

Program Academy_Smolna współfinansuje Urząd m.st. Warszawy. Jego wykonawcą jest Startup Academy.

Warszawa wspiera przedsiębiorczych

Osobom prowadzącym biznes w Warszawie lub planującym założenie firmy, miasto oferuje nie tylko darmowe doradztwo. W Centrum Przedsiębiorczości Smolna, miejskim centrum biznesu, przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie mogą:

 • wynająć  biurka po preferencyjnej cenie w przestrzeni coworkingowej,
 • uczestniczyć w spotkaniach networkingowo-szkoleniowych Net_Smolna,
 • wziąć udział w programie szkoleniowym Open Smolna i dowiedzieć się jak finansować i rozwijać swoją działalność lub/oraz rozwijać swój pomysł biznesowy w programie akceleracyjnym dla startupów Warsaw Booster
 • poznać ofertę Urzędu Pracy m.st. Warszawy dla przedsiębiorców i osób poszukujących pracy. 

Pełna oferta wsparcia jest dostępna na stronie centrum biznes.um.warszawa.pl.