null

Bezpieczniej na Zielonej Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Kamil Dąbrowski

Dzięki staraniom warszawskich radnych i dzielnicy, na Białołęce będzie od dziś więcej patrolujących policjantów, a mieszkańcy potrzebujący pomocy służb mundurowych mogą korzystać z nowego obiektu. Koszt inwestycji po stronie samorządu to prawie trzy i pół miliona złotych.

Oficjalnie dziś otwarto nową siedzibę Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Białołęka przy ul. Ruskowy Bród. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele stołecznego samorządu i policji.

Bardzo się cieszę, że już dziś możemy z tego miejsca korzystać i powiedzieć: słuchajcie Wasze bezpieczeństwo jest najlepiej chronione, tutaj są ludzie, którzy zawsze Wam pomogą, kiedy będziecie potrzebowali bliskiego i szybkiego kontaktu. Chciałam podziękować Policji za współpracę. Współfinansujemy to, co wpływa na poczucie i na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkanek i mieszkańców – o to chodzi w samorządzie, aby odpowiadać na lokalne potrzeby i dawać mieszkańcom czego potrzebują – powiedziała Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

W nowo oddanym budynku przy ulicy Ruskowy Bród dzielnicowi już przyjmują interesantów. W razie potrzeby będą realizować czynności z zakresu profilaktyki społecznej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Co ważne, rozwiążą konflikty sąsiedzkie i przeprowadzą wywiady środowiskowe. Ponadto będą realizować zadania związane ze ściganiem sprawców wykroczeń i mniejszych przestępstw. W dni powszednie będą pełnić służbę w godz. 8:00-21:00, w systemie dwuzmianowym. W tym czasie dzielnicowi jako policjanci „pierwszego kontaktu” będą wspierać mieszkańców i rozwiązywać problemy ze swojego zakresu działania.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Myślę, że najważniejsze w pracy policji to profesjonalizm i wyszkolenie. Wierzę, że w tym budynku będą pracować wyszkoleni i profesjonalni funkcjonariusze, dzięki którym unikniemy różnych sytuacji, które wzbudzają negatywny odbiór działań policji. Chodzi nam o to, aby każdy mieszkaniec i mieszkanka czuli, że policja z szacunkiem i zaangażowaniem podchodzi do służby – powiedział Tomasz Bratek, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Nowy budynek dla policji we wschodniej części Białołęki powstał naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 361 im. Papcia Chmiela.

Białołęka to najdynamiczniej rozwijająca się część Warszawy. Szczególnie jej wschodnia część rozbudowuje się w szybkim tempie. Liczę, że dzięki naszej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy.

Zobacz galerię (4 zdjęć)