null

Bezpieczni warszawiacy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczni

Straż Miejska m.st. Warszawy rozpoczyna zapisy na bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z warszawskiej straży miejskiej.

Kursanci bardzo chętnie uczą się podstawowych technik i taktyk samoobrony. Po zakończonych  zajęciach  warszawianki i warszawiacy wiedzą, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Przezorny zawsze bezpieczny

Podczas kursu uczestnicy poznają techniki samoobrony. Nauczą się unikać zagrożeń oraz odpierać atak przy pomocy prostych chwytów. Instruktorzy przedstawią sposoby na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku w niebezpiecznych sytuacjach. Przedstawione zostaną schematy i motywy działania potencjalnych agresorów. Zwieńczeniem nauki będą zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziewięć spotkań dla bezpieczeństwa

Kurs, który w ubiegłych edycjach cieszył się dużym zainteresowaniem, składa się z dziewięciu spotkań. Rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do końca marca. W zimowej edycji zaplanowano miejsca dla 96 warszawianek oraz 16 warszawiaków. Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej: przy ulicy  Sołtyka 8/10 oraz przy ulicy Kobielskiej 5. Zapisy będą prowadzone 16 i 17 stycznia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Kalendarium