null

Bezpieczne wakacje – piknik na Moczydle

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci pluskają się w wodzie na basenie

W niedzielę w Parku Wodnym Moczydło odbędzie się rodzinny piknik „Bezpieczne Wakacje”. Z Kartą Warszawiaka i Kartą Młodego Warszawiaka – wstęp bezpłatny.

Piknik potrwa od 9.00 do 19.00. Impreza ma przypomnieć uczestnikom zasady bezpieczeństwa nad wodą. Organizatorzy zapraszają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Będą warsztaty oraz konkursy z nagrodami na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Do tego praktyczny kurs udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

W upalne dni warszawskie rodziny chętnie wybierają się nad wodę. Warto znać zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Nawet jeśli sami jesteśmy stuprocentowo odpowiedzialni, to może będziemy mogli pomóc innym w razie potrzeby – mówi zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

W wakacje wiele osób wybiera kierunki i miejsca z dostępem do mórz, jezior lub rzek, dlatego przed wyjazdem warto obrać kurs na Park Wodny Moczydło. W niedzielę 30 lipca odbędzie się tu impreza „Bezpieczne Wakacje”, w trakcie której skupimy się na zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Wychodzimy z założenia, że najlepszą nauką jest zabawa, dlatego całość będzie przebiegać w atmosferze rodzinnego pikniku. 

Przez cały czas trwania imprezy na uczestników czekać będzie wodny tor przeszkód, fotobudka, strefa animacji, strefa artystyczna. Dla nieco starszych – zajęcia z aqua zumby.

Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z legendą polskiego pływania, olimpijczykiem, mistrzem Europy oraz świata – Pawłem Korzeniowskim. Mistrz opowie o bezpiecznym zachowaniu w wodzie, a także udzieli cennych wskazówek treningowych zakończonych pokazem pływania – zachęca radna Woli Urszula Kęcik–Staniszewska.

Wstęp na „Bezpieczne Wakacje” jest bezpłatny – dla posiadaczy Karty Warszawiaka oraz Karty Młodego Warszawiaka. Pozostali uczestnicy, chcąc uczestniczyć w imprezie, zobowiązani wykupić standardową wejściówkę do Parku Wodnego Moczydło w cenie 50 zł (bilet normalny) lub 35 zł (ulgowy). Wejściówka uprawnia do pobytu na terenie ośrodka przez cały dzień.

W pogodne letnie dni oblężenie przeżywają wiślane plaże. Na całym warszawskim odcinku kąpiel w Wiśle jest zabroniona. Nurt Wisły w Warszawie bywa zdradliwy – osoby z małym doświadczeniem nie powinny korzystać tu ze sprzętu pływającego.

Jak podaje Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie w 2021 r. podjęto z wody 5 osób. W 2022 r. – 6 osób. W 2023 roku do chwili obecnej – 9 osób. W 2021 r. wskutek utonięcia zginęła 1 osoba. W latach 2022 i 2023 – nie odnotowano żadnego utonięcia.