null

Bezpieczna i wygodna infrastruktura drogowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica Warszawy widziana z lotu ptaka - zieleń wzdłuż ulicy

Inwestujemy w przebudowę warszawskich ulic oraz przejść dla pieszych. Dzięki temu mieszkańcy mogą czuć się coraz bezpieczniej poruszając się po mieście.

Konsekwentnie realizujemy program przebudowy infrastruktury drogowej, aby była wygodna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników. W ramach tej inicjatywy przebudowaliśmy m.in. al. Jana Pawła II i rondo Czterdziestolatka. Przebudowaliśmy też ulice Sokratesa i Kondratowicza, pracujemy nad Placem Trzech Krzyży, a także poprawiamy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Zrealizowaliśmy kilkuletnią weryfikację ponad 4000 przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej zarządzanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Przejścia są konsekwentnie unowocześniane lub przebudowywane – zgodnie z zaleceniami po audycie. Co roku ZDM buduje kilkanaście nowych sygnalizacji świetlnych, montuje oświetlenie na ok. 400 przejściach dla pieszych, instaluje progi zwalniające, azyle dla pieszych i inne formy uspokojenia ruchu (np. ronda).

Od momentu rozpoczęcia audytu przebudowaliśmy kilkadziesiąt najbardziej niebezpiecznych przejść. Ponad 100 kolejnych jest już w planach ZDM lub innych jednostek miejskich.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji na stronie Zarządu Dróg Miejskich

Zdjęcie. Ludzie przechodzący przez pasy na zielonym światle. Ubrani są w kurtki i maja maseczki na twarzy. W tle wejście do podziemi, fragment dworca Centralnego i wieżowca Widok Tower.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie. Mężczyzna stoi na światłach przed przejściem dla pieszych. Za nim tramwaj czekający na zmianę światła. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego oraz fragment wieżowców.
Zdjęcie. Mężczyzna przechodzi przez pasy. Samochody czekają na zielone światło. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego, wejście do podziemi i fragment dworca Centralnego.
Zdjęcie. Kobieta idzie chodnikiem z małym psem. Wzdłuż chodnika biegnie ścieżka rowerowa, za miejsce ze stojakami na rowery i pas zieleni oddzielający od chodnik i ścieżkę rowerową od ulicy. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego i budynek Złotych Tarasów.
Zdjęcie. Ludzie przechodzący przez pasy na zielonym świetle. W tle wejście do podziemi, fragment dworca Centralnego i wieżowca Widok Tower.
Zdjęcie. Ulica Sokratesa po frezowaniu asfaltu. Przez przejście dla pieszych przechodzą trzy osoby. Po jednej stronie ulicy trwają roboty budowlane.