null

Bezpieczna i wygodna infrastruktura drogowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Po środku nowa ścieżka rowerowa. Po prawej stronie rabatka oddzielająca ścieżkę od ul. Jana Pawła II. Po lewej stronie chodnik z miejscem na stojaki rowerowe. W tle budynki na rondzie ONZ.
Przebudowa al. Jana Pawła II i ronda Czterdziestolatka

Warszawa inwestuje w przebudowę ulic oraz przejść dla pieszych, które zagwarantują mieszkańcom bezpieczne poruszanie się po mieście.

Konsekwentnie realizujemy program przebudowy infrastruktury drogowej, aby była wygodna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników. W ramach tej inicjatywy m.in. przebudowaliśmy al. Jana Pawła II i rondo Czterdziestolatka oraz ulicę Górczewską. Planujemy przebudować ulice Sokratesa i Kondratowicza, a także poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Warszawa zakończyła kilkuletni audyt wszystkich 4300 przejść dla pieszych. Przejścia są unowocześniane lub przebudowywane zgodnie z zaleceniami po audycie.

Zdjęcie. Ludzie przechodzący przez pasy na zielonym światle. Ubrani są w kurtki i maja maseczki na twarzy. W tle wejście do podziemi, fragment dworca Centralnego i wieżowca Widok Tower.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie. Mężczyzna stoi na światłach przed przejściem dla pieszych. Za nim tramwaj czekający na zmianę światła. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego oraz fragment wieżowców.
Zdjęcie. Mężczyzna przechodzi przez pasy. Samochody czekają na zielone światło. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego, wejście do podziemi i fragment dworca Centralnego.
Zdjęcie. Kobieta idzie chodnikiem z małym psem. Wzdłuż chodnika biegnie ścieżka rowerowa, za miejsce ze stojakami na rowery i pas zieleni oddzielający od chodnik i ścieżkę rowerową od ulicy. W tle fragment wiaduktu nad ul. Chałubińskiego i budynek Złotych Tarasów.
Zdjęcie. Ludzie przechodzący przez pasy na zielonym świetle. W tle wejście do podziemi, fragment dworca Centralnego i wieżowca Widok Tower.
Zdjęcie. Ulica Sokratesa po frezowaniu asfaltu. Przez przejście dla pieszych przechodzą trzy osoby. Po jednej stronie ulicy trwają roboty budowlane.