null

Autobusy, tramwaje i metro częściej przed świętami

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Pociąg metra stoi na peronie. Wagony oklejone w bożonarodzeniowe motywy.
Pasażerowie warszawskiego metra mogą się już przejechać świątecznym pociągiem. | Autor: Metro Warszawskie

Zbliżający się czas przedświąteczny oznacza także częstsze odwiedziny warszawiaków w centrach handlowych. Dlatego w okresie od 10 do 22 grudnia rozkłady jazdy stołecznych tramwajów i autobusów zostaną dostosowane do zwiększonego ruchu pasażerskiego.

Najbliższe dwa weekendy – 10 i 11 oraz 17 i 18 grudnia – to dni, które mieszkańcy stolicy zapewne zechcą wykorzystać na przedświąteczne zakupy. Zwłaszcza, że dwie kolejne niedziele będą tzw. niedzielami handlowymi. W związku z tym nieco więcej pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego wyjedzie na trasy.

W soboty (10 i 17 grudnia) będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy, ale częściej będą jeździły autobusy linii 509 i 517. Do obsługi linii tramwajowych 27 i 28 skierowane zostaną dłuższe składy.

W niedziele handlowe (11 i 18 grudnia) autobusy, tramwaje i metro będą kursowały częściej – według sobotnich rozkładów jazdy. Dodatkowe kursy zaplanowano na liniach autobusowych 190, 509 i 517, a linie tramwajowe 27 i 28 obsłużą dłuższe składy.

Ponadto w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa do Cmentarza Północnego. Autobusy linii C40 będą kursowały trasą: METRO MŁOCINY – al. gen. M. Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – K. Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACHODNIA.

Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl.