null

Autobusy już jeżdżą Goworka i Spacerową

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autobus linii 131 (tyłem) na tymczasowym przystanku na przebudowanej ulicy Spacerowej. Na przystanku pasażer w kurtce
Autor: Ewelina Lach

Duże zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie budowy linii tramwajowej do Wilanowa. W poniedziałek, 11 grudnia, rano dla autobusów zostały otwarte północna jezdnia ulicy Goworka oraz wschodnia jezdnia ulicy Spacerowej – od Puławskiej do Belwederskiej. To duże udogodnienie dla mieszkańców Mokotowa i Śródmieścia. Przed podróżą warto sprawdzić aktualne rozkłady jazdy. Za kilka tygodni na Spacerową powinien wrócić ruch samochodowy.

Sprzyjająca aura i zastosowanie nowatorskich technik pozwoliło na zakończenie prac przy odtworzeniu pierwszej jezdni ulicy Spacerowej. Dzięki temu od dziś, czyli poniedziałku 11 grudnia, po ulicach Goworka i Spacerowej kursują autobusy ośmiu linii. Nowo otwarta jezdnia czasowo będzie służyła tylko do usprawnienia transportu publicznego.

W dół, do Belwederskiej jeżdżą autobusy linii: 131, 167, 168, 501, 519, 522, N31 i N81 – w przeciwną stronę pozostały na trasach objazdowych. Na dalszym odcinku tras: 131, 167, 168, N31 i N81 nadal kursują objazdem ulicami Nabielaka lub Sułkowicką. Autobusy 119 pozostały na dotychczasowej trasie.

Plan na kolejne tygodnie

Za kilka tygodni ulicami Goworka i Spacerową, razem z autobusami, pojadą również kierowcy pojazdów indywidualnych. Nadal będzie jeden kierunek ruchu – w dół, do Belwederskiej. Otwarta zostanie północna jezdnia ulicy Gagarina. Autobusy z ulicy Spacerowej nie będą musiały już jeździć objazdem ulicami Nabielaka i Sułkowicką, ale pojadą prosto w Gagarina. Na plac Unii Lubelskiej wróci organizacja ruchu sprzed budowy tramwaju, otwarta zostanie także jezdnia ulicy Puławskiej prowadząca na plac.

Otwarcie drugiej jezdni ulicy Spacerowej nastąpi w drugim kwartale 2024 r. Przez cały czas, także po udostępnieniu jezdni dla samochodów i autobusów, na ulicy Spacerowej będą trwały prace nad budową torowiska i sieci trakcyjnej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Spacerowa_ kursowanie autobusów WTP_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
ulica Spacerowa_kursowanie i zmiany tras autobusów WTP_mapka