null

Autobusem linii 800 na wycieczkę do Kampinosu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autobus linii 800 na pętli w Palimarach
Autobusem linii 800 można wybrać się na weekendową wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej | Autor: ZTM Warszawa

W sobotę, 6 kwietnia, na trasę ruszają – po zimowej przerwie – autobusy sezonowej linii 800 z Warszawy do Kampinosu. Kursują one w każdy weekend z węzła komunikacyjnego Młociny do cmentarza i muzeum w Palmirach.

Podróż autobusami linii 800 to doskonały pomysł na weekendową wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego oraz muzeum i miejsca pamięci w Palmirach. Zobaczyć tam można wystawę poświęconą niemieckim egzekucjom na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43, oraz walkom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej. W czasie powstania warszawskiego zlokalizowany był tu kilkutysięczny obóz Armii Krajowej.

Na cmentarzu w Palmirach – miejscu pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939 do 1943 – spoczywają m.in. lekkoatleta Janusz Kusociński i marszałek Sejmu Maciej Rataj.

Pomysł na weekendowy spacer

Muzeum w Palmirach znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie końcowego przystanku autobusów linii 800, które już od najbliższej soboty, 6 kwietnia, w weekendy i święta (z wyjątkiem 15 sierpnia), aż do końca października będą łączyły Kampinos z Młocinami.

Wizytę w muzeum można połączyć ze spacerem i do domu wrócić również komunikacją miejską. Krótsza trasa prowadzi czarnym szlakiem przez ścieżkę dydaktyczną do Karczmiska i do Truskawia, skąd odjeżdżają autobusy linii 210. Można również dojść niebieskim szlakiem do Pociechy, a następnie zielonym – przez uroczysko Na Miny – do Dziekanowa Leśnego, gdzie zatrzymują się autobusy linii 150.

Trasa linii 800: METRO MŁOCINY – al. gen. M. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY-MUZEUM.

Autobusy linii 800 kursują z Młocin do przystanku Palmiry-Muzeum (i z powrotem) co około półtorej godziny. Podróż zajmuje – według planu – 32 minuty.