null

Asfaltowanie ul. Sokratesa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przebudowa ul. Sokratesa - tablica informacyjna

Na długi weekend majowy, od 30 kwietnia do 4 maja, drogowcy zaplanowali układanie ostatniej warstwy asfaltu na ul. Sokratesa. W tym czasie ulica będzie zamknięta dla ruchu. Dla kierowców wyznaczone zostaną objazdy. Zmienią się trasy autobusów WTP.

Od lipca ubiegłego roku warszawscy drogowcy prowadzili roboty na południowo-wschodniej jezdni ul. Sokratesa, a w grudniu przenieśli się na jezdnię północno-zachodnią. Kilkanaście dni temu zakończyli układanie krawężników w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic oraz budowę dwóch rond. Obecnie na odcinku od ul. J. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej układają podbudowę i warstwę wiążącą masy asfaltu.

Układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu zaplanowano na weekend majowy – od soboty (30 kwietnia od godz. 5.00) do środy (4 maja do godz. 4.00 rano). Na koniec prac wymalowane zostanie oznakowanie poziome.

Zamknięta ul. Sokratesa

Prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ulicy dla ruchu. Na ul. J. Conrada wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Z pozostałych dwóch skręcić będzie można wyłącznie w prawo lub w lewo w ul. Wólczyńską. Na ul. J. Kasprowicza w stronę al. W. Reymonta przed i na wysokości skrzyżowania z ul. Sokratesa wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Z ul. Przy Agorze także będzie można także skręcić tylko w ul. J. Kasprowicza – bez możliwości wjazdu w ul. Sokratesa.

Objazdy dla kierowców zostanie wyznaczony ulicami: Wólczyńską, T. Nocznickiego i J. Kasprowicza oraz Wólczyńską, al. W. Reymonta i J. Kasprowicza.

 

Dojazd do posesji i piesi

Zakaz ruchu nie będzie dotyczył dojeżdżających do posesji. Prace mają się rozpocząć od strony ul. J. Kasprowicza i posuwać w stronę ul. Wólczyńskiej. Możliwość ewentualnego dojazdu do posesji będzie zarządzana przez wyznaczonych pracowników budowy.

Na czas robót chodniki po obu stronach ulicy pozostaną przez cały czas dostępne dla pieszych. Przejście przez ul. Sokratesa będzie możliwe podczas przerw w pracach.

Po majówce ul. Sokratesa ma być w pełni przejezdna dla kierowców.

Autobusy WTP na zmienionych trasach

W związku z zapowiadanymi pracami zmienią się trasy autobusów linii: 114, 121, 203, 210, 250, 712, N01, N02 i N58.

Linie 114, 203, N01 i N02 ominą utrudnienia ulicami Wólczyńską i T. Nocznickiego. Liniom 210, 250, 712 i N58 wyznaczono objazd ul. T. Nocznickiego. Natomiast linia 121 w obu kierunkach będzie funkcjonowała na trasie skróconej – do przystanku Metro Marymont.