null

UEFA Super Cup w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Konferencja UEFA nad Wisłą
Autor: Szymon Pulcyn

Już za 100 dni do Warszawy przyjadą zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, by zawalczyć o wyjątkowe trofeum – UEFA Super Cup 2024 Warsaw. W związku z tym wydarzeniem, z myślą o kibicach i fanach piłki nożnej, miasto przygotowuje wiele imprez towarzyszących.

Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie jak UEFA Super Cup będzie miało miejsce w Warszawie. Chcemy jak najlepiej wykorzystać tę okazję, dlatego przygotowujemy wiele imprez, które będą towarzyszyły temu wydarzeniu – mówił prezydent Rafał Trzaskowski podczas prezentacji statuetki pucharu. – Organizujemy m.in. miejsca spotkań dla fanów obu drużyn oraz strefę z atrakcjami dla mieszkańców – dodał prezydent.

UEFA Super Cup to wyjątkowy mecz, podczas którego rywalizują ze sobą zwycięzcy Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów z minionego sezonu. Organizowane po raz 49. spotkanie tym razem odbędzie się w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy, 14 sierpnia 2024 r.

Wiele państw chciało zorganizować tak duże wydarzenia, jak Super Puchar. Jednak to nam się udało, wspólnie z miastem stołecznym Warszawą. Tego dnia oczy całego świata będą zwrócone na Warszawę i PGE Narodowy – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kiedy złożyliśmy aplikację na organizację tego meczu, UEFA odpowiedziała jednoznacznie „tak”, pod warunkiem, że będzie to Warszawa. Oczywiście zgodziliśmy się z tą rekomendacją – powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN. - Uważam, że będzie to fantastyczny mecz, fantastyczne święto, widzimy się czternastego sierpnia na PGE Narodowym – dodał Wachowski.

Wydarzenia dla kibiców i dla mieszkańców

Do Warszawy przyjadą nie tylko najlepsi piłkarze na świecie, zwycięzcy Ligii Mistrzów i Ligi Europy, ale także rzesze kibiców. Z myślą o nich i mieszkańcach Warszawy miasto planuje organizację imprez towarzyszących: Fan Meeting Points, czyli miejsce spotkań dla kibiców i fanów obu drużyn w dniu meczu (przy ul. Francuskiej i nad Wisłą), Trophy Tour, czyli prezentację pucharu na różnego rodzaju miejskich wydarzeniach oraz strefy z dodatkowymi atrakcjami, które będą otwarte już od 13 sierpnia. Poza tym przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony Kinoteki) stanie kilkumetrowa replika Super Pucharu.