null

Żeglarskie Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy oraz spływy kajakowe, warsztaty wioślarskie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Żaglówki na Wiśle, w tle budynek Centrum Nauki Kopernik
Regaty na Wiśle | Autor: Ewelina Lach

4 i 5 czerwca na Wiśle odbędą się żeglarskie Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Będą im towarzyszyć spływy kajakowe, warsztaty wioślarskie i szkolenia na SUP-ie. Zapisy na stronie internetowej ruszają w poniedziałek 30 maja.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy zaplanowano na weekend 4/5 czerwca. Można startować w czterech klasach – Open, Omega Standard, Omega Sport i Retro. Stołeczni wodniacy już szykują łodzie, kompletują załogi. Organizatorzy spodziewają się łącznie ok. 30-35 jachtów. Jeśli pogoda pozwoli odbędzie się 14 wyścigów, dla każdej z kategorii. Puchar Prezydenta Warszawy – przyznawany w każdej klasie – zdobędą ci, którzy okażą się najlepsi w całej serii.

Regaty zaczną się w sobotę o godz. 11. Równolegle zaplanowano pokazowe Regaty Mistrzowskie – między godziną 14. a 17. W niedzielę ciąg między 11. a 15. dalszy wyścigów o Puchar Prezydenta Warszawy.

Ratusz zachęca kochających żagle mieszkańców i mieszkanki do kibicowania na brzegu. miłośnicy Wisły będą mogli skorzystać też z dwóch bezpłatnych spływów kajakowych z Plaży Saskiej (przy Moście Łazienkowskim) do Plaży Rusałka (koło ZOO). Miasto jest przygotowane na 80 chętnych. Pierwotnie spływ miał się odbyć w ostatni weekend maja, ale z powodu złych prognoz pogodowych, trzeba było go przenieść – na niedzielę 5 czerwca. Na spływ obowiązują zapisy stronie internetowej(otwiera się w nowej karcie) – od 30 maja.

Na plaży Rusałka będzie uruchomione miasteczko żeglarskie. Przewidziano w nim m.in. możliwość popływania na tradycyjnych pychówkach i szkolenie na nowoczesnych SUP-ach. Na potrzeby regat zostanie uruchomiona dodatkowa bezpłatna przeprawa promowa z bulwarów na plażę, oprócz tego jak zwykle będą kursowały promy ZTM. Całość zakończy koncert, na którym wystąpi Melancholia Hill i gwiazda wieczoru – Agata Karczewska.

Dodatkowo tydzień później – w niedzielę 12 czerwca – w Porcie Czerniakowskim zaplanowano bezpłatne warsztaty wioślarskie. Podszkolić w wioślarstwie – w teorii i w praktyce – będzie się mogło 48 osób. Warsztaty również zostały przeniesione z ostatniego weekendu maja i również trzeba się na nie zapisać (od 30 maja) przez internet.