null

Punkt PESEL na PGE Narodowym w kwietniowe weekendy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze stadionu PGE Narodowy, gdzie otwarto punkt wydawania pesel dla uchodźców z Ukrainy. Stanowiska z krzesełkami przy których siedzą osoby
Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym | Autor: Rafał Motyl

Punkt nadawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym czynny będzie we wszystkie dni w kwietniu poza świętami. Uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się tam o PESEL od prawie miesiąca. W stolicy wszystkich formalności mogą dopełnić także w punktach dzielnicowych.

Od 16 marca br. na terenie Warszawy wydano już ponad 60 tys. numerów PESEL. Tylko wczoraj uzyskały go ponad 4 tysiące osób. Podczas najbliższych dni świątecznych 16,17 i 18 kwietnia oraz 24 kwietnia br. (Wielkanoc prawosławna) punkt na Stadionie Narodowym będzie nieczynny. W dni weekendowe 9-10 kwietnia oraz 23 i 30 kwietnia br. o numer PESEL będzie można ubiegać się w godzinach od 8:00 do 16:00. Punkt znajduje się we wschodniej części stadionu w pobliżu recepcji głównej. Szczegóły dotyczące jego działalności można także uzyskać w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa pod numerem telefonu 19 115.

W dni powszednie formalności można dopełnić również w punktach funkcjonujących w każdej z warszawskich dzielnic.