null

Prace budowlane w Ośrodku Inflancka postępują

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ośrodek inflancka

Choć za oknami śnieg, to w Ośrodku Inflancka trwają intensywne prace budowlane, by warszawiacy mogli wypoczywać nad nowym basem już w najbliższym sezonie letnim.

Prace budowlane w Ośrodku Inflancka trwają już od kilku miesięcy i postępują zgodnie z harmonogramem. Z początkiem nowego roku wykonawca rozpoczął betonowanie dna basenu sportowego, co jest jednym z ostatnich etapów robót żelbetowych. Ukończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2022 r.

Zgodnie z umową opiewającą na prawie 9 milionów złotych do dyspozycji warszawiaków będą: nowy 25-metrowy basen zewnętrzny wraz z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi (masażami, gejzerami) oraz boiskiem do sportów plażowych.

Odnowione zostanie również otoczenie Ośrodka Inflancka m.in. chodniki, ogrodzenie, nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz boisko do piłki plażowej, które zastąpi obecne – asfaltowe.

Już w roku 2021 m.st. Warszawa przebudowało część Ośrodka Inflancka – powstały pawilony letnie z przebieralniami i toaletami oraz tarasem widokowym na cały kompleks i okolice oraz pawilon gastronomiczny.