null

Ambulans dla noworodków z Ukrainy naprawiony

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z boku na ambulans
Naprawiony ambulans

Pracownicy warsztatu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie naprawili ambulans neonatologiczny, który już niebawem będzie mógł ratować noworodki z Ukrainy. Usuwanie usterek trwało niecałe dwa tygodnie. W pełni sprawna karetka opuści warsztat przy Tatarskiej i zostanie odebrana przez Fundację Wsparcia Ratownictwa RK w najbliższy czwartek o godzinie 9:30.

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK zwróciła się do MPO Warszawa z apelem o wykonanie przeglądu i niezbędnych napraw karetki sanitarnej Volkswagen Crafter. Ambulans, który ma służyć do przewożenia chorych noworodków z Ukrainy, trafił do warsztatu MPO już 25 kwietnia, zaledwie kilka dni po zgłoszeniu.

Ten ambulans niedawno trafił na prośbę Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK do warsztatu MPO Warszawa. Wymagał gruntownej naprawy. I taką otrzymał. Dziś jest już gotowy, by ruszać w drogę i pomagać ukraińskim noworodkom. Dziękuję za tę solidarność – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Nasz ambulans był wysłużony i wymagał przeprowadzenia natychmiastowego serwisu mechanicznego. Na szczęście MPO zareagowało błyskawicznie, dzięki czemu możemy wysłać pojazd do Ukrainy – mówi dr Jan Stachurski, wicedyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

MPO naprawiło ambulans

Pracownicy MPO przeprowadzili gruntowne rozpoznanie i zdiagnozowali całą listę niezbędnych napraw. Najwięcej czasu zajęło sprowadzenie do warsztatu niektórych części. Ostatecznie ambulans został starannie przygotowany, a prace nad nim trwały niecałe dwa tygodnie. Pracownicy MPO zadbali o to, aby karetka była w stanie bezpiecznie dojechać i wrócić z objętej działaniami wojennymi Ukrainy.

Pojazd był zaniedbany. Najpierw zajęliśmy się silnikiem, czyli wymianą rozrządu, rolek paska osprzętu i zlikwidowaniem wycieków oleju. Naprawiliśmy uszkodzoną skrzynię biegów. Wymieniliśmy sprzęgło i linki sterujące zmianą biegów. Nie obyło się również bez wymiany tarcz hamulcowych i klocków. Na końcu uzupełniliśmy brakujące oświetlenie i zamontowaliśmy kompresor do napędu sygnałów ostrzegawczych – naprawy wymienia Grzegorz Surgiewicz, kierownik warsztatu MPO Warszawa przy ul. Tatarskiej 2/4.

Po opuszczeniu warsztatu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ambulansem i jego dalszym przygotowaniem do drogi zajmie się Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK.

Już niebawem wyjedziemy z warsztatu MPO gotowym do długiej drogi ambulansem. W najbliższy piątek montujemy w karetce sprzęt medyczny (m.in. defibrylator, inkubator, respirator) i będziemy gotowi do akcji. Pierwszy transport zaplanowaliśmy na przyszły tydzień. Jeśli jednak zdarzy się nagłe wezwanie, to będziemy gotowi do wyjazdu do Ukrainy już w najbliższy weekend – dodał dr Jan Stachurski.

Przekazanie karetki

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK odbierze w pełni sprawny ambulans neonatologiczny w najbliższy czwartek, 12 maja o godz. 9:30 w warsztacie MPO Warszawa przy ul. Tatarskiej 2/4.

W wydarzeniu mogą wziąć udział dziennikarze. Zgłoszenia obecności prosimy kierować na adres: prasa@mpo.com.pl.