null

Alternatywny przewodnik po zielonej Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym tle otwarta książka ze zdjęciami i opisami zielonej Warszawy. Pod książką drugi egzemplarz z widoczna okładką, na której napisane jest zielonymi literami ZIELONA WARSZAWA.
Przewodnik Zielona Warszawa

„Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik” to najnowsza publikacja Domu Spotkań z Historią, która zachęca, by poznać stolicę na nowo – tętniącą własnym życiem i roślinnością. Premiera przewodnika już 6 sierpnia.

Autorką publikacji jest Agnieszka Kowalska, dziennikarka, z wykształcenia historyczka sztuki. W polsko-angielskim przewodniku oprowadza czytelników po swoich ulubionych warszawskich miejscach i zielonych zakamarkach, przedstawia artystyczne i architektoniczne projekty oraz działania mieszkańców, które wzbogacają miejską bioróżnorodność. Spaceruje po parkach, wędruje wzdłuż nadwiślańskich brzegów, odwiedza działkowców, zagląda na podwórka i balkony.

Warszawa jest miastem, po którym można chodzić niemal wyłącznie zielenią. Bardzo lubię oprowadzać tak znajomych. Przy okazji i tak zobaczą najważniejsze budynki, a przyjemność z takiego spaceru jest znacznie większa. Zabieram Was więc na moje warszawskie zielone szlaki. I od razu uprzedzam – nie znajdziecie tu precyzyjnie, ulica po ulicy, zapisanych tras. Ta książka jest pochwałą miejskiej włóczęgi – mówi Agnieszka Kowalska.

Premiera przewodnika

Piknikowa premiera przewodnika odbędzie się 6 sierpnia o godz. 16:00 w Sali Spotkań Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Wydarzeniu towarzyszyć będą spacery po zielonych zakamarkach stolicy oraz specjalnie utworzona grupa na Facebooku – Akcja: Zielona Warszawa!, zachęcająca mieszkańców do dzielenia się ulubionymi zielonymi miejscami oraz wspólnego tworzenia mapy zielonej Warszawy. Od 10 września do 1 października będzie można również zobaczyć wystawę plenerową, nawiązującą do publikacji: Zielona Warszawa. Miejskie inicjatywy ogrodnicze od XIX wieku do dziś.

Przewodnik będzie można kupić w Księgarni XX wieku Domu Spotkań z Historią oraz innych dobrych księgarniach. Dostępny będzie także w sklepie internetowym www.ksiegarnia.dsh.waw.pl.

Za wydawnictwo odpowiada Dom Spotkań z Historią, partnerem jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.