null

Akademia na Smolnej rekrutuje przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy spotkania biznesowego w salce wykładowej słuchają prezentacji
Autor: Akademia Smolna

Już ponad 2 tys. początkujących warszawskich przedsiębiorców uzyskało wsparcie w miejskim programie #Academy_Smolna. Nabór na bieżącą edycję trwa do środy 6 września.

Program doradczy #Academy_Smolna, współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy, od 2017 roku wspiera początkujących warszawskich przedsiębiorców. Mogą się do niego zgłaszać osoby, które prowadzą działalność nie dłużej niż 3 lata oraz te, które dopiero planują założyć działalność gospodarczą w Warszawie.

Ta cenna inicjatywa m.st. Warszawy od początku funkcjonowania spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorczych mieszkanek i mieszkańców stolicy. Nic w tym dziwnego, w ramach programu uczestniczki i uczestnicy otrzymują wiedzę szytą na miarę oraz mają możliwość uzyskania indywidualnych konsultacji eksperckich. To bardzo duże wsparcie, szczególnie w momencie stawiania pierwszych kroków na drodze rozwoju własnego biznesu – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego z Urzędu m.st. Warszawy.

W tym roku w programie #Academy_Smolna wzięło już udział 220 osób. Skorzystali z ponad 240 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami oraz uczestniczyli w wielu webinarach tematycznych.

Kolejnym etapem realizowanego aktualnie programu, który jest skierowany zarówno do tegorocznych uczestników, jak i do wszystkich warszawskich przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem ekspertów #Academy_Smolna, są indywidualne konsultacje mentoringowe. Uczestnicy programu uzyskują konkretne wskazówki dotyczące rozwoju prowadzonej lub planowanej działalności gospodarczej. 

Kto może wziąć udział w programie mentoringowym?

  • Osoby fizyczne zamierzające podjąć działalność gospodarczą, których planowanym miejscem wykonywania działalności gospodarczej jest miasto Warszawa, będących na etapie MVP (ang. minimum viable product – minimalna wersja produktu)
  • Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą w Warszawie nie dłużej niż 3 lata (od dnia 01.09.2020 r. lub krócej).

Jak zgłosić się do Mentorignu #Academy_Smolna 2023?

Projekt jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą trwającej właśnie edycji 2023-2024 jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), współpracująca z ogólnopolskim biurem rachunkowym Infakt.pl, kancelariami prawnymi Hogan Lovells i LSW oraz z Łukasiewicz – ORGMASZ.

Więcej informacji na biznesowej stronie Urzędu Miasta oraz Akademii Smolna.