null

Agencja ONZ ds. uchodźców zorganizowała Targi Pracy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przedstawicielstwo UNHCR w Polsce pod patronatem m.st. Warszawy zorganizowało w stolicy targi pracy. Adresatem byli mieszkańcy miasta, w tym przede wszystkim osoby z Ukrainy w kryzysie uchodźczym.

Targi odbyły się we wtorek w dwóch miastach, Warszawie i Krakowie. Łącznie zarejestrowało się ponad 50 lokalnych i międzynarodowych firm oraz innych organizacji oferując ponad 1000 ofert pracy w różnych sektorach i dla różnych poziomów kwalifikacji.

W Warszawie w wydarzeniu wzięła udział Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. Wraz z nią targi odwiedził Batyr Sapbiyev, dyrektor warszawskiego biura UNHCR i jego zastępczyni Christine Goyer.

Od początku wojny granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 8 mln uchodźców z Ukrainy. Samorząd m.st. Warszawa podejmuje nieprzerwanie działania wspierające migrantów i migrantki z Ukrainy w obszarach wymagających pomocy. Niezwykle istotne jest wspieranie osób poszukujących pracy. Inicjatywa Targów była sposobnością do zaprezentowania oferty pomocowej Warszawy, w tym działań w zakresie instrumentów rynku pracy – powiedziała Karolina Zdrodowska.

Uczestnicy mieli okazję spotkać się z pracodawcami i odbyć rozmowy kwalifikacyjne. Mogli również zebrać informacje o różnych firmach i ich środowisku pracy, oprócz tego spotkać się z ekspertami ds. zasobów ludzkich lub wziąć udział w warsztatach na temat prowadzenia własnej firmę czy stworzenia dobrego CV. W spotkaniu wzięli udział także inni specjaliści z zakresu rozwoju kariery, prawa pracy, podatków w Polsce, którzy podzielili się swoją wiedzą z uczestnikami. Służyli radą w zakresie praw i obowiązków oraz innych kwestii związanych z pracą i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

W targach uczestniczył Urząd Pracy m.st. Warszawy jako wystawca i partner. Ekspert Urzędu Pracy m.st. Warszawy przedstawił prezentację dla osób nie posługujących się językiem polskim na temat wsparcia społecznego, rozwoju kariery i ogólnych informacji o polskim rynku pracy.

Organizatorami wydarzenia są UNHCR, czyli agencja ONZ ds. uchodźców, Tent Partnerstwo dla Uchodźców (Tent Partnership for Refugees), Indeed, firma z branży rekrutacyjnej.

Patronem wydarzenia jest Urząd m.st. Warszawy

Zobacz galerię (4 zdjęć)