null

Adoptuj zwierzaka z Palucha

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarny pies z czerwona smyczą na tle trawy
Bel

W najbliższą niedzielę, 10 września, odbędzie się kolejna odsłona akcji Adoptuj Warszawiaka. Do poszukiwania nowych domów dla bezdomnych zwierząt zachęcać będą czworonożni podopieczni Schroniska na Paluchu. Kilkadziesiąt psów mieszkających na co dzień w placówce będzie można tym razem spotkać podczas EkoPikniku w Wawrze.

Adoptuj Warszawiaka

W tę niedzielę na plaży Romantycznej w Wawrze będzie można spotkać kilkadziesiąt psów ze Schroniska na Paluchu. Między godz. 15:00 a 18:00 do adopcji zachęcać będą m.in.:

  • Flap. To 15-letni pies, który trafił do schroniska zaniedbany i wystraszony. Tam nauczył się na nowo ufać człowiekowi, stał się wesołym czworonogiem, który z coraz większą pewnością pędzi na spacer. Świetnie sobie radzi poza schroniskiem i dzielnie podróżuje środkami transportu.
  • Bel. To mały, niepozorny pies, w którym kryje się wielki duch! Jest wesołym, pogodnym czworonogiem. Ekscytują go nowe miejsca i zapachy. Potrzebuje opiekuna, który nauczy go manier i poprowadzi przez życie.
  • Miś. 8-letni pies, który uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem. Wszystko go interesuje, skacze i bryka jak szczeniak, biega, wącha, lubi drapanie za uchem i przytulaski. Jest przyjacielski, radosny i żywiołowy. Był już na kilku akcjach Adoptuj Warszawiaka.

Tradycyjnie podczas wydarzenia będzie można porozmawiać o możliwościach adoptowania zwierzaka ze Schroniska na Paluchu. Na miejscu będzie można skorzystać też z atrakcji w tzw. kociej strefie.

Adoptuj kociaka

Na adopcję w Schronisku na Paluchu czekają też koty. Obecnie jest ich w placówce ponad 200. Nowego domu szukają m.in.:

  • Rumba i Iris. To 3-miesięczne kociaki, które trafiły do schroniska z trójką rodzeństwa. Obie są ciekawskie i pełne energii, ciężko im usiedzieć w jednym miejscu. Dobrze się czują w swoim towarzystwie.
  • Agat. 5-letni kot, który wraz z kilkunastoma innymi trafił do Schroniska na Paluchu po śmierci właścicielki. Początkowo był wystraszonym czworonogiem. Zamienił się jednak z dużego pieszczocha – woła i prosi o chwilę uwagi każdego odwiedzającego.

Schronisko prowadzi też mniejszy punkt adopcyjno-informacyjny przy ul. Grójeckiej. Ochota na Kota to miejsce przeznaczone specjalnie dla kotów, w którym poza adopcjami organizowane są też akcje czipowania. Zainteresowani adopcją mogą też wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać charakter pupili. Jednym z czworonogów, który przebywa obecnie w Ochocie na Kota jest Czarnotek. To roczny, aktywny i ciekawski mruczek. Ma mnóstwo energii i lubi kontakt z ludźmi.

Ochota na Kota czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00 oraz w soboty i niedziele między 10:00 a 15:00. Natomiast adopcje w Schronisku odbywają się codziennie od godz. 12:00 do 17:00. Cały proces odbywa się w ciągu jednej wizyty. Należy mieć ze sobą transporter.

Czarny pies z czerwona smyczą na tle trawy
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Kundelek z czerwoną chustą i wystawionym językiem na tle zieleni
Osoba trzyma w rękach dwa małe biało-czerwone koty
Starszy czarny pies biegnie asfaltem ciągnąc za sobą czerwoną smycz
Czarny kot z dużymi zielonymi oczami stoi koło klatki