null

Adoptuj Warszawiaka – po raz siódmy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pies w czerwonej chuście na szyi stoi ze swoim opiekunem
Akcja Adoptuj Warszawiaka w 2019 r.

Już jutro, 19 marca, rusza kolejna edycja akcji „Adoptuj Warszawiaka”, podczas której będzie można spotkać psy z warszawskiego Schroniska na Paluchu i porozmawiać o ich adopcji. Pierwsze w tym roku wydarzenie z udziałem podopiecznych placówki odbędzie się w Parku Szczęśliwickim między godziną 12:00 a 15:00.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na godzinę 12:15 na krótkie spotkanie inaugurujące 7. edycję akcji (boisko przy zbiorniku wodnym nieopodal Górki Szczęśliwickiej). Wezmą w nim udział: Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy; Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy; Renata Niewitecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska oraz Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska na Paluchu.

Akcja Adoptuj Warszawiaka wraca po dłuższej przerwie. Mieszkańcy stolicy ponownie będą mieli okazję poznać kilkadziesiąt psów ze Schroniska na Paluchu, porozmawiać o adopcji czworonogów i pomóc w znalezieniu im najlepszych domów. Będzie można również uzyskać informacje o wolontariacie w warszawskiej placówce. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do bezpłatnego zaczipowania psa – opiekunowie muszą jednak pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego.

Podczas spotkania Schronisko będzie prowadziło także zbiórkę darów. Przedstawiciele placówki będą zbierać wyłącznie: koce, duże ręczniki, prześcieradła i duże poszewki. Dodatkowo przyjmowana będzie dobrej jakości mokra karma w puszkach, która trafi do zwierzaków z Ukrainy. Do tej pory warszawska placówka przygarnęła 12 psów i 3 koty zza polsko-ukraińskiej granicy.

Akcja Adoptuj Warszawiaka organizowana jest w Parku Szczęśliwickim na Ochocie w godzinach 12:00-15:00. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są również osoby, które adoptowały czworonogi z warszawskiego schroniska w poprzednich latach.

Siódma edycja akcji

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania w charakterystycznych miejscach stolicy. Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili jeszcze placówki przy ul. Paluch 2. Dzięki poprzednim akcjom Adoptuj Warszawiaka, kochający dom znalazło łącznie kilkadziesiąt zwierząt.

To już siódma edycja akcji, wznowiona po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Poprzednia odbyła się w 2020 r. Spotkanie w Parku Szczęśliwickim to z pewnością niejedyna w tym roku okazja, aby spotkać podopiecznych schroniska na Paluchu w plenerze.