null

Adoptuj pelargonie z pętli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czerwone pelargonie w wysokich piętrowych klombach
Pelargonie na pętli Żerań FSO

Pelargonie z pętli czekają na nowe domy. Już we wtorek, 18 października Zarząd Oczyszczania Miasta rozda kwiaty, które w lecie ozdabiały warszawskie przystanki.

Nadszedł czas na zmianę dekoracji na pętlach. Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) zastąpi letnie kwiaty jesiennymi wrzosami, wrzoścami i kapustą ozdobną. Wieloletnie pelargonie, odpowiednio przezimowane, mogą zakwitnąć także w przyszłym roku. Dlatego już kolejny raz przy sezonowej wymianie roślin ZOM zaprasza mieszkańców, żeby zabrali kwiaty do swoich domów, a wiosną ozdobili nimi balkon lub ogródek.

We wtorek adoptuj pelargonie

Pelargonie będzie można zabierać we wtorek, 18 października, od 7:00 do wyczerpania kwiatów, bezpośrednio z piętrowych kwietników lub od pracowników firmy ogrodniczej. Akcja odbędzie się na trzech pętlach – Wiatracznej, Żerań FSO i Nowym Bemowie. Należy zabrać ze sobą pojemniki do transportu roślin.

Kolorowo na pętlach

Zarząd Oczyszczania Miasta na wybranych pętlach trzy razy do roku zmienia roślinne dekoracje. Wiosną na kwiatowych wieżach kwitły tysiące bratków, latem – begonie, pelargonie, gaury i trawy, a lada chwila pojawią się tam jesienne wrzosy, wrzośce i kapusty ozdobne.