null

3 sierpnia rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Młodzież ubrana na galowo przed tablicą z wynikami egzaminów
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

2 sierpnia do godz. 14.00 zostały opublikowane listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do warszawskich szkół ponadpodstawowych. A już we wtorek, 3 sierpnia rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do placówek, które nadal dysponują wolnymi miejscami – proces odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Uczniowie, którzy znaleźli swoje nazwiska na listach osób zakwalifikowanych do przyjęcia, mieli czas do 30 lipca żeby potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły przydzielonej im przez system rekrutacji elektronicznej. W tym celu trzeba było złożyć tam oryginały dokumentów.

Na ponad 20 tysięcy kandydatów zakwalifikowanych do stołecznych szkół, niemal 800 nie potwierdziło woli nauki. Obecnie do warszawskich szkół ponadpodstawowych przyjęto ponad 19 tysięcy uczniów, z czego najwięcej, bo niemal 14 tys. do liceów, ponad 5 tys. do techników, a 700 kandydatów do branżowych szkół I stopnia  – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą sprawdzić, czy zostali przyjęci do wybranej szkoły:

  • logując się na swoje konto na stronie elektronicznego systemu rekrutacji https://warszawa.edu.com.pl,
  • na listach wywieszonych w szkołach ponadpodstawowych,
  • za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO!.

Kolejne etapy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

We wtorek, 3 sierpnia rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca z wykorzystaniem  elektronicznego systemu. W czasie rekrutacji uzupełniającej obowiązują te same zasady, co w rekrutacji zasadniczej. Wniosek, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, kandydaci składają w szkole pierwszego wyboru osobiście lub elektronicznie do 5 sierpnia do godz. 15.00.

16 sierpnia szkoły ogłoszą listy zakwalifikowanych do przyjęcia i będzie czas na dopełnienie formalności. Kolejna lista wolnych miejsc zostanie ogłoszona przez kuratora oświaty 24 sierpnia.

Najpopularniejsze szkoły ponadpodstawowe w tegorocznej rekrutacji 

Wśród tegorocznych kandydatów do warszawskich szkół ponadpodstawowych największą popularnością cieszyły się m.in.:

  • XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego (4,27 kandydatów na jedno miejsce),
  • Technikum Mechatroniczne (4,03 osoby na jedno miejsce),
  • LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego" (3,88 kandydatów na jedno miejsce).

Ponad trzy osoby przypadły na jedno miejsce w IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej oraz XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego.