null

21 pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z boku na dwa nowe pociągi Impuls dla warszawskiej SKM. Na pierwszym planie pociąg w barwach Unii Europejskiej, w tle drugi pociąg w kolorze czerwonym.

Stawiamy na rozwój transportu publicznego - kupiliśmy aż 21 energooszczędnych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzięki nowym składom możliwa jest nie tylko wygodna i przyjazna dla klimatu podróż, ale też zwiększenie liczby połączeń, a także uruchomienie nowych linii.

Inwestycja Szybkiej Kolei Miejskiej obejmuje 21 pojazdów: 15 złożonych z 5 członów i 6 złożonych z 4 członów, które można ze sobą łączyć w tzw. tandemy, zapewniając nawet 372 miejsca siedzące. W pociągach tych do dyspozycji pasażerów są: Wi-Fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek oraz duży bagaż, a także nowoczesny system informacji i automaty biletowe. Na pokładzie znajdują się także ratujące życie defibrylatory AED. 

Wartość całego kontraktu wynosi niemal 668 mln zł, z czego blisko 203 mln zł pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany