null

21 pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z boku na dwa nowe pociągi Impuls dla warszawskiej SKM. Na pierwszym planie pociąg w barwach Unii Europejskiej, w tle drugi pociąg w kolorze czerwonym.

Pierwsze z 21 nowych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej kursuje już w tegorocznym rozkładzie jazdy, zabierając na pokład pasażerów. Dzięki zakupowi nowych składów możliwa jest nie tylko wygodna podróż, ale też zwiększenie liczby połączeń, a także uruchomienie nowych linii.

Inwestycja Szybkiej Kolei Miejskiej obejmuje 21 pojazdów: 15 złożonych z 5 członów i 6 złożonych z 4 członów, które można ze sobą łączyć w tzw. tandemy, zapewniając nawet 372 miejsca siedzące. W pociągach tych do dyspozycji pasażerów będą: Wi-Fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek oraz duży bagaż, a także nowoczesny system informacji i automaty biletowe. Na pokładzie znajdą się także ratujące życie defibrylatory AED.

Wartość całego kontraktu wynosi niemal 668 mln zł, z czego blisko 203 mln zł pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

Status projektu:

Grafika z informacją, że projekt ma status w realizacji