null

123 nowe tramwaje dla Tramwajów Warszawskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Żółty tramwaj marki Hyundai

Pierwsze, zaprojektowane specjalnie dla Warszawy, niskopodłogowe, energooszczędne i ciche tramwaje służą już pasażerom w stolicy. Nowe wagony są częścią większego zamówienia, obejmującego aż 123 pojazdy.

Tramwaje zostały zaprojektowane w taki sposób, by w pełni dostosować się do specyfiki warszawskich torowisk, a także by w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby stołecznych pasażerów. W czasie prac projektowych uwzględniono opinie warszawskich tramwajarzy, którzy wskazali najważniejsze elementy – zarówno z punktu widzenia ich samych, jak i mieszkańców stolicy korzystających z transportu publicznego. 

Do Warszawy docierają aż trzy rodzaje pojazdów szynowych o różnej długości, w wersji jednokierunkowej oraz dwukierunkowej, czyli wyposażonej w dwie kabiny motorniczego i drzwi po obu stronach wagonu. Najdłuższe z nowych tramwajów mają prawie 33 metry, czyli aż o 2,5 metra więcej niż najpopularniejsze w stolicy tramwaje niskopodłogowe. Będą to więc najdłuższe tramwaje, jakie kiedykolwiek jeździły po stołecznych torowiskach. W takim składzie może podróżować nawet 240 osób.

Status projektu:

Grafika z informacją, że projekt ma status w realizacji