null

10 najlepszych startupów w stolicy – w półfinale Warsaw Booster

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biały napis "Warsaw Booster" na niebieskim tle plus logo pałacu kultury

Jury wybrało finałową dziesiątkę podczas Semi Demo Day. W III etapie miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster uczestnicy będą dopracowywać projekty. Wezmą udział w indywidualnych spotkaniach i skorzystają z mentoringu.

Wśród projektów, które zakwalifikowały się do tegorocznego finału znalazły się rozwiązania z obszaru ochrony zdrowia, edukacji, bezpieczeństwa, transportu, a także wspomagające rozwój inteligentnego i zrównoważonego miasta.

Finałowe startupy

  • HYDRATICO pracuje nad rozwiązaniem, które oferuje szybkie, modułowe, neutralne pod względem CO2 stacje uzdatniania wody;
  • Plan Be Eco oferuje narzędzie dla firm do liczenia i raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw;
  • Swapp! proponuje nowy sposób sprzedaży detalicznej produktów FMCG (m.in. kosmetyków, środków czystości oraz żywności w płynie) w obiegu zamkniętym;
  • Delivery Couple opracowuje półautonomiczne roboty do wykorzystania w dostawach przez  sklepy i restauracje; 
  • AplhaPowders pracuje nad  nową technologią i buduje urządzenie, które bez emisji odpadów podnosi sferyczność dowolnych proszków polimerowych, w tym materiałów pochodzących z recyklingu;
  • EduCat chce pomagać uczniom zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną wykorzystując informacje o ich zainteresowaniach, osiągnięciach i kompetencjach. Umożliwić im kontakt z uczniami i studentami szkół i uniwersytetów na całym świecie;
  • Alko Prevent opracowuje system zdalnego monitorowania abstynencji alkoholowej oraz narkotycznej, który wykorzystuje sztuczną inteligencję;
  • Mediprintic pracuje nad  udoskonaleniem procesu leczenia urazów przedramienia;
  •  Upmedic oferuje platformę do tworzenia, przechowywania i analizy tekstowej dokumentacji medycznej (np. opisów radiologicznych);
  • PERMITS to Fly technology rozwija aplikację, która modyfikuje proces obsługi lotów.

Miasto wspiera pomysły

Cały czas wdrażamy rozwiązania, które pozwalają wzmacniać odporność naszego miasta na kryzysy. Zwiększać efektywność energetyczną, poprawiać jakość powietrza, lepiej zarządzać odpadami. Poszukujemy też nowych pomysłów, dlatego bardzo liczymy na innowacyjne, oparte na nowoczesnych technologiach projekty, nad którymi pracują uczestnicy tegorocznej edycji Warsaw Booster – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy

Wszyscy uczestnicy programu są już zwycięzcami. Wiedza, jaką zyskali podczas dwóch etapów akceleracji jest bezcenna, bo pozwoli im w przyszłości jeszcze lepiej prowadzić swoje biznesy. Teraz finałowa 10-tka będzie mogła skorzystać z ponad 250 godzin indywidualnego doradztwa, spotka się też z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Wierzę, że uczestnicy dobrze wykorzystają ten czas i stworzą takie rozwiązania, które będą wspierać innowacyjną transformację naszego miasta – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego w Ratuszu.

Semi Demo Day

Podczas Semi Demo Day uczestnicy programu zaprezentowali swoje projekty. Odbyła się również dyskusja ekspertów o wyzwaniach przed którymi stoją miasta w związku z kryzysem energetycznym. Wzięli w niej udział: Piotr Nejman z Fundacji Circular Poland, Jolanta Szymańska z firmy E.ON, Michał Purol z UNEP Grid, Rafał Brzozowski z firmy Veolia oraz Grzegorz Nowaczewski z VP Plant. Paneliści podkreślali potrzebę edukacji obywateli oraz wagę współpracy różnych podmiotów przy zapobieganiu skutkom kryzysu.

Relację z Semi Demo Day można obejrzeć w kanałach social media programu na Facebooku oraz na YouTube.

Warsaw Booster 2022

Warsaw Booster to jedyny w Polsce, cyklicznie realizowany miejski program akceleracyjny, który wspiera młode firmy technologiczne oraz twórców w doskonaleniu kompetencji biznesowych. W tym roku miasto organizuje go po raz dziewiąty. Uczestnicy programu przez wiele tygodni otrzymują indywidualne i dopasowane do ich potrzeb wsparcie ponad 100 mentorów i doradców z przeszło 50 polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz administracji samorządowej.

W tym roku do programu zgłosiło się ponad 100 startupów. Do udziału w nim jury zakwalifikowało 45 najlepszych projektów.

W pierwszych dwóch turach akceleracji startupowcy korzystali z mentoringu oraz uczestniczyli w ponad 20 spotkaniach warsztatowych. Prezentowali też swoje projekty przedstawicielom biur oraz jednostek i spółek miejskich. Jury wybierało najlepsze projekty.

W ostatnim, trzecim etapie znalazło się 10 projektów. Dla ich pomysłodawców organizatorzy programu przygotowali 260 godzin indywidualnego wsparcia.

Najlepsze, finałowe startupy zaprezentują swoje rozwiązania podczas Demo Day, który odbędzie jest się 14 grudnia. Jury wybierze spośród nich trzy, które otrzymają nagrody finansowe w wysokości 45000 zł (I miejsce), 30000 zł (II miejsce), 12500 zł (III miejsce).

Więcej informacji o programie Warsaw Booster oraz jego uczestnikach dostępnych jest na stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Program Warsaw Booster, na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).