null

"Zabezpieczenie Medyczne Dużych Imprez Sportowych" - zapowiedź konferencji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Założenia wypracowane na bazie dotychczasowych doświadczeń oraz standardy i najlepsze światowe praktyki dotyczące „Zabezpieczenia Medycznego Dużych Imprez Sportowych” to temat międzynarodowej konferencji która odbędzie się w Warszawie w pierwszym tygodniu września.W ramach przygotowań do Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, Spółka PL.2012, Światowa Organizacja Zdrowia Biuro WHO w Polsce oraz Polski Komitet Olimpijski, organizują międzynarodową konferencję poświęconą temu zagadnieniu.

Udział w niej wezmą m.in. eksperci UEFA, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz koordynatorzy i konsultanci medyczni największych imprez sportowych, w tym m.in. Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Pekinie oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA.

Konferencja odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2010 r. w Warszawie w Centrum Olimpijskim – miejscu szczególnie związanym ze sportem w wymiarze międzynarodowym.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Zdrowia.

Partnerem konferencji są: Narodowe Centrum Sportu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze i Muzeum Sportu.

Urząd m.st. Warszawy  poszukuje wolontariuszy do pomocy w organizacji ww. wydarzenia. Część wolontariuszy zostanie zaangażowana do akcji już od 1 września 2010 r.

Rekrutacja odbywa się także pod adresem wolontariat2012@um.warszawa.pl.

Urząd m. st. Warszawy w partnerstwie ze Spółką PL.2012 oraz pozostałymi Miastami-Gospodarzami UEFA EURO 2012TM współpracują przy przygotowywaniu wolontariatu w przestrzeni publicznej na Euro 2012.

Załączniki: