null

#7 „Przegląd Technologiczny” – trwa zgłaszanie do prezentacji pomysłów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.06.2021 10:00 - 17.06.2021 12:30
na ciemnoniebieskim tle logo Przeglądu Technologicznego, napisy: Warszawa miastem przyszłości, Ekonomia współdzielenie
Autor: BRG

Ekonomia współdzielenia to temat #7 „Przeglądu Technologicznego”. Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2021 r.

„Przeglądy Technologiczne” to cykl otwartych spotkań, których organizatorem jest m.st. Warszawa.  Są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji pomysłów oraz dyskusji o technologiach i możliwościach ich zastosowania w mieście. Podczas spotkań firmy prezentują innowacyjne  rozwiązania przedstawicielom miasta, instytucji naukowych i otoczenia biznesu.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00-12:30 na platformie on-line. Każdy prelegent przez 10 minut  będzie przedstawiał swoje rozwiązanie, a potem przez 5 minut odpowiadał na pytania. Po zakończeniu prezentacji, wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach w sieci.

Ekonomia współdzielenia

Współczesne metropolie mierzą się z wyzwaniami, które wymagają szybkich reakcji. Te problemy to skutki zmian klimatu, transport, gospodarowanie odpadami czy przeludnienie.

Idea ekonomii współdzielenia daje szansę na wspólne znalezienie rozwiązań i  przemianę tradycyjnej gospodarki. Oferuje samorządom innowacje, które umożliwiają racjonalne gospodarowanie zasobami, świadczenie usług czy wspólne korzystanie z zasobów, czasu, umiejętności bądź kapitału.

Warszawa wspiera budowanie miejskiego ekosystemu ekonomii współdzielenia. Upowszechnia wiedzę  na temat „sharing economy” oraz promuje inicjatywy z tego zakresu.

#7 „Przegląd Technologiczny” będzie przeglądem inicjatyw, które wpisują się w ideę „sharing city” (miasta współdzielonego). To projekty, które wspierają zrównoważony rozwój miast w duchu ekologicznym. M.in. chodzi o „less waste” (mniej śmieci, mniej marnowania). Zaprezentowane będą dostępne rozwiązania, które wykorzystują ideę współdzielenia i podnoszą  jakość życia mieszkańców.

Prezentowane rozwiązania mogą obejmować następujące obszary współdzielenia:

 • mobilność
 • przestrzenie
 • usługi
 • towary (w tym żywność)
 • energia
 • zasoby ekonomiczne
 • zasoby wiedzy

Jak wziąć udział w #7 „Przeglądzie Technologicznym”?

Dla prezentujących

 • Do udziału w „Przeglądzie Technologicznym” zapraszamy - w roli prezentujących – firmy, które chciałyby zaproponować  swoje rozwiązania technologiczne dla miast.
 • Zgłoszenie udziału prosimy przesłać elektronicznie za pośrednictwem formularza on-line do dnia 10 czerwca 2021 r. W formularzu prosimy o krótki  opis Państwa inicjatywy.
 • Liczba miejsc ograniczona (6-8 prezentujących).
 • Formularz zgłoszeniowy: #7 Przegląd Technologiczny – Ekonomia Współdzielenia : Centrum Przedsiębiorczości Smolna

Dla słuchaczy

Wydarzenie wpisuje się w cele „Programu generujemy innowacje” realizując cel 4.2. „Strategii #Warszawa2030”.

Partnerami wydarzenia są:

Unia Metropolii Polskich

Fundacja Venture Cafe Warsaw i District Hall